Öğrenci Kayıt

Projeye Nasıl Başvuru Yapılır?

Öğrenci başvuruları 15 Eylül - 15 Ekim arası açılacaktır.

1. Öğrenci velileri tarafından öğrenci başvuru formu her yıl 15 Eylül - 15 Ekim tarihleri arasında doldurularak Kur’an Kursu yöneticisine yönlendirecektir.

2. Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı her bir Kur’an Kursu yöneticisi; https://hafiz.musdav.org.tr/Home/RegisterManager web adresinden başvuru formunu doldurarak kaydolup https://hafiz.musdav.org.tr/Auth/Login panelinden sistemine giriş sağlayacaktır.Giriş sonrası açılacak ekranda 'Bursiyer Ekle' ile Öğrenci Başvuru Formunu doldurarak öğrencileriniz için başvuruda bulunabilirisiniz.

3. Kur’an Kursu yöneticileri, Öğrenci velilerinin doldurduğu Öğrenci Başvuru Formunu kontrol ederek onaylaması gerekmektedir.

4. Hafızlık okuyan öğrencinin Diyanet İşleri Başkanlığının sisteminde aktif dönem kaydı olmak zorundadır. Hafızlık okuyan öğrencinin Kur’an Kursuna devam edip etmediği T.C. numarası ile yapılacağından sistemde pasif olan öğrencinin 1 ay sonra bursu otomatik olarak kesilecektir.

5. Öğrenciler burs başvurularını https://hafiz.musdav.org.tr/Home/GetBursaryData sayfasından sorgulayabilecektir.

6. Başvurusu tamamlanan hafızlık öğrencileri komisyon değerlendirmesi sonucunda yıl içerisinde aşağıdaki öncelik sırasına göre burs verilecektir.
*Yetim ve öksüzler
*Şehit ve gazi çocukları
*Hiç geliri olmayanlar
*Afetzedeler
*Gelir seviyesi düşük olanlar
*Engel durumu olanlar
*Diğerleri

Bursiyer Kayıt Formu


Evet
Hayır
Evet
Hayır
Evet
Hayır
Evet
Hayır
TR