İletişim

Whatsapp Hattı 1 0531 734 29 75
Whatsapp Hattı 2 0531 734 29 96
Whatsapp Hattı 3 0531 734 32 04

İletişime Geç

Projeye Nasıl Başvuru Yapılır?

1. Öğrenci velileri bu web adresinde bulunan öğrenci başvuru formunu doldurularak Kur’an Kursu yöneticisine yönlendirecektir. Başvuru formunun onaylanması için Veli, Kur’an Kursu yöneticisi ile iletişime geçmesi gerekmektedir.
* Öğrenci Başvuru Formunda IBAN bilgisi kesinlikle öğrenci adına ait olması gerekmektedir.
* Öğrenci T.C. sorgusu ile kayıt yapıldığından “Kayıt bulunmadı.” uyarısı aldığınızda DİBBYS de öğrenci bilgi eksikliği bulunmaktadır. Konu ile ilgili Kur’an Kursu yöneticisi ile görüşülmesi gerekmektedir.

2. Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı her bir Kur’an Kursu yöneticisi; https://hafiz.musdav.org.tr/Home/RegisterManager web adresinden başvuru formunu doldurarak kaydolup https://hafiz.musdav.org.tr/Auth/Login panelinden sistemine giriş sağlayacaktır.

3. Kur’an Kursu yöneticileri, Öğrenci velilerinin doldurduğu Öğrenci Başvuru Formunu kontrol ederek onaylaması gerekmektedir.

4. Hafızlık okuyan öğrencinin Diyanet İşleri Başkanlığının sisteminde aktif dönem kaydı olmak zorundadır. Hafızlık okuyan öğrencinin Kur’an Kursuna devam edip etmediği T.C. numarası ile yapılacağından sistemde pasif olan öğrencinin 1 ay sonra bursu otomatik olarak kesilecektir.

5. Başvurusu tamamlanan hafızlık öğrencileri komisyon değerlendirmesi sonucunda yıl içerisinde aşağıdaki öncelik sırasına göre burs verilecektir.
1- Yetim ve öksüzler
2- Şehit ve Gazi çocukları
3- Hiç geliri olmayanlar
4- Afetzedeler
5- Gelir seviyesi düşük olanlar
6- Engel durumu olanlar
7- Diğerleri