Projemizin Amacı

About

MÜSDAV, dünya üzerinde yaşayan Müslümanlar arasında kardeşlik ve gönül köprüleri kurmak, İslam dininin insanlığa huzur ve barış getirmeyi amaçlayan evrensel ilke ve değerlerinin tanıtılmasına katkı sağlamak için kurulmuş olan bir vakıftır. MÜSDAV, Diyanet İşleri Başkanlığı hâfızlık Kur’an kurslarında eğitim gören öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere “BİR HÂFIZ YETİŞTİRİYORUM” proje çalışmasını hazırlamıştır.

Toplumda milli ve manevi değerlerimizin hayata yansıması için projeler geliştiren vakfımız, bu proje ile öğrencilerde moral ve motivasyonu sağlayacak, hâfızlık kurslarının cazibe merkezi olmasına katkı sunacak ve maddi sıkıntı yaşayan öğrencilere ve öğrenci velilerine maddi destek olacaktır.

2021 yılı verilerine göre, Diyanet İşleri Başkanlığında Hafızlık eğitimi veren 1.571 Kur’an Kursunda 6.867 öğretici 78.455 öğrenci ile hafızlık eğitimleri devam etmektedir. Halkımıza sunulan Din hizmetlerinde hafızlığın önemi izahtan varestedir. Bu nedenle vakfımız hafızlık kurumuna özel destek vermeyi amaçlamaktadır.

  • Proje kapsamındaki ihtiyaç sahibi öğrencilere aylık 250 TL eğitim yardımı yapılacaktır.